PROF. DR. HASAN HÜSEYİN BAYRAKLI

     

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

Hepinize Merhaba,

Hukuk Fakülteleri  üniversitelerin en güzide fakülteleridir. Zira toplumsal hayatın ortaya çıkması ile birlikte var olan bir olgudur hukuk. Bizler Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi olarak siz değerli öğrencilerimize salt pozitif hukuk eğitimi değil, aynı zamanda hukuki düşünme yeteneğinizi karşılaştırmalı bir bakış açısı ile geliştirebileceğiniz farklı bir hukuk eğitimi de vaat etmekteyiz. 

Fakültemizi diğer devlet hukuk fakültelerinden farklı kılan en temel özelliği öğrenci mevcudunun az olması ve bu sayede daha kaliteli eğitim ve birebir hoca öğrenci ilişkisi odaklı bir fakülte olmasıdır. Fakültemiz adeta bir kolej havasındadır. Fakültemiz öğrencileri deyim yerindeyse devlet üniversitesinin tüm imkanlarına sahip olan ve özel üniversitelerin eğitim anlayışına tabi ve bu anlamda  diğer hukuk fakülteleri içerisinde ayrıcalıklı bir konuma sahip durumdadır.

Fakültemiz bünyesinde bir adet duruşma salonu, kitaplık ve okuma salonu bulunmaktadır.  Modern imkanlarla donatılmış Merkez Kütüphane’de  fakültenin kuruluşundan bu yana zengin bir hukuk literatürü oluşturulmuştur. 

Fakültemiz öğretim elemanları sizleri birer meslekdaş olarak görmektedir. Hepimiz geleceğin hukuk insanları yetiştirdiğimizin bilincindeyiz, sizleri seviyoruz.

 

Prof. Dr. Hasan Hüseyin Bayraklı

Dekan Vekili

21 Şubat 2016, Pazar 4771 kez görüntülendi